De Wet Milieubeheer is verder aangescherpt waardoor ondernemers meer verplichtingen krijgen. Zo zijn ondernemers verplicht om energiebesparende maatregelen te treffen. Deze investeringen dienen zich in vijf jaar of minder weer terug te verdienen.
De Wet Milieubeheer is verder aangescherpt waardoor ondernemers meer verplichtingen krijgen. Zo zijn ondernemers verplicht om energiebesparende maatregelen te treffen. Deze investeringen dienen zich in vijf jaar of minder weer terug te verdienen.
De richtlijnen voor deze energiebesparende maatregelen zijn nauwelijks onder de aandacht gebracht. Toch wil de overheid met de Wet Milieubeheer de duurzame groei verder stimuleren. Deze aanpassingen moeten resulteren in betaalbare en schone energievoorzieningen, meer werkgelegenheid en betere kansen voor Nederland in de schone technologiemarkten.
Daarom zijn er diverse subsidieregelingen opengesteld die de aanschaf van energiebesparende bedrijfsmiddelen moet stimuleren. Zo is er de Energie- investeringsaftrek (EIA) waarbij ondernemers in aanmerking kunnen komen voor subsidie wanneer zij investeren in energiebesparende bedrijfsmiddelen of duurzame energie. Meer informatie over deze regeling is hier terug te lezen. Ook is er de Stimulering Duurzame Energieproductie (SDE+) om de ontwikkeling van duurzame energievoorzieningen in Nederland te stimuleren. Hier kunt u het artikel over de SDE+ lezen.
Ook zijn de Milieu-investeringsaftrek (MIA) en de Willekeurige afschrijving milieu-investeringen (Vamil) opengesteld die de aanschaf van milieuvriendelijke bedrijfsmiddelen moeten stimuleren. Wanneer u als ondernemer investeert in milieuvriendelijke technieken kunt u in aanmerking komen voor deze subsidieregelingen. Hier vindt u het artikel over de Vamil en de MIA
In het memorandum investerings- en subsidiefaciliteiten 2016 voor ondernemers worden de diverse subsidieregelingen voor ondernemers weergegeven. Het memorandum kunt u hier downloaden.