Variabele pensioenuitkering
Door de huidige lage rentestand valt de hoogte van de pensioenuitkeringen vaak tegen. De pensioenuitkering staat vast, dus wanneer de rente op een later moment stijgt, profiteert u hier niet van. Om een oplossing te bieden voor deze situatie is het wetsvoorstel variabele pensioenuitkering ingediend. Deze wet biedt pensioengerechtigden de mogelijkheid om na de pensioendatum ook te kunnen blijven beleggen met het kapitaal. De hoogte van de uitkering zal dan jaarlijks worden aangepast aan het behaalde beleggingsrendement.
Door het verlengen van de redelijke termijn naar 31 december 2016 kan dus ook met pensioenkapitaal dat op dit moment vrijkomt nog gebruik worden gemaakt van de wet variabele pensioenuitkering. Het wetsvoorstel zal naar verwachting vanaf 1 juli 2016 in werking treden.
Doorbeleggen pensioenkapitaal
Het wetsvoorstel variabele pensioenuitkering is overigens niet van toepassing op eindloonregelingen, middelloonregelingen en beschikbare premieregelingen waarvan de premies direct worden omgezet naar een pensioenuitkering. Of het doorbeleggen van het pensioenkapitaal interessant is voor u, hangt af van uw persoonlijke situatie en wensen.